המערכת מבוססת על הקסדה שאלביט מפתחת לטייסים, ולכן ניתן להניח שהיא תכלול את אותן יכולות של הזרקת מטרות בזמן אמת וחיבור למערכת הצי"ד שגם אותה אלביט מפתחת יחד עם צה"ל. הניסויים יחלו בחודש אפריל 2017

קסדת אלביט למפקד טנק מרכבה

ליקט: סא"ל (במיל') מיכאל מס

ישראל דיפנס – עמי רוחקס דומבה – 29.3.2017

דיווח של janes.com המתבסס על דברים שאמר בועז כהן סמנכ"ל חטיבת יבשה באלביט מערכות חושף כי צה"ל יתחיל בניסויים של מערכת IronVisionn בטנק המרכבה בחודש אפריל הקרוב.

IronVision  היא למעשה קסדה המספקת מודעות מצבית למפקד הטנק. המערכת מבוססת על סנסורים המפוזרים מסביב לגוף הטנק ומאפשרים למפקד לראות מה קורה מסביב לטנק ב-360 מעלות.

המערכת מבוססת על הקסדה שאלביט מפתחת לטייסים, ולכן ניתן להניח שהיא תכלול את אותן יכולות של הזרקת מטרות בזמן אמת וחיבור זמן אמת למערכת הצי"ד שגם אותה אלביט מפתחת יחד עם צה"ל.

קסדת אלביט למפקד טנק

TheMarker – יורם גביזון – 8.6.2016

חברת אלביט מערכות, שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, חשפה את IronVision – מערכת תצוגת קסדה חכמה ללוחמים בכלי רכב קרביים משוריינים. המערכת תאפשר למפקדים ולנהגים תצוגה פנורמית של 360 מעלות מבעד לשריון כאשר המדפים סגורים ובדרך זו מקטינה את הסיכון של ירי צלפים ופגיעות מפצצות מרגמה ומרסיסים של ירי נ"ט.

חשיפת המערכת נעשתה לקראת הצגתה בתערוכת EUROSATORY שנערכה בפריס. מערכת התצוגה החדשה מבוססת על מערך חיישנים בדומה לאלו המוצגים על הקסדות החכמות של אלביט ונמצאות בשימוש טייסי מטוסי קרב ומסוקים של חילות אוויר מתקדמים ברחבי העולם. מערכת IronVision מצוידת בטכנולוגית ראייה "מבעד לשריון", ומעניקה למשתמשים בה תמונה של העולם החיצון, תורמת להתמצאות הסביבתית וביחד עם תמונת השו"ב מאפשרת זיהוי ומעקב אחר כוחות אויב. יכולת זו מעניקה יתרון רב ביחוד בפעילות רב-זרועית ובלחימה בעצימות גבוהה.

קסדת IronVision מציגה למשתמש תמונת עולם בצבע וברזולוציה גבוהה ב-360 מעלות, על גבי המשקף, בתנאי יום ולילה ובכל מזג אוויר. הקסדה ממנפת את התשתיות הדיגיטליות של הרכב באמצעות חיבור "רואים עולם" עם מערכות התקשוב וההתראה הקיימות ומעניקות למפקד הרק"מ (רכב קרבי משוריין) מצג פשוט המאפשר לו לקבל החלטות מכריעות בתוך חלקיקי שניות ומפחיתה הסחות הדעת של הנהג.

מערכת הקסדה המתקדמת אוספת נתונים ממקורות דיגיטליים שונים, בתוך ובסביבת הרכב, ומציגה ועוקבת אחר נושאי העניין, החל מאדם בודד העומד או זוחל במרחק של מספר מטרים מהרכב ועד רכב בתנועה הנמצא במרחק של כ-300-150 מטרים. הקסדה מאפשרת למשתמש חופש פעולה ותנועה, מקצרת את מעגל ה"רואה-יורה" וכל זאת תוך הגנה ושהייה של הצוות במדפים סגורים.

אודי ורד, מנכ"ל חטיבת יבשה ותקשוב, אמר היום: "פיתחנו טכנולוגיה חדשה של תצוגת קסדה, המאפשרת לצוותי נגמ"שים וטנקים להשיג יכולת התמצאות סביבתית גבוהה בעידן של פעילות ההופכת מורכבת יותר ויותר. התמונה האיכותית המסופקת על ידי IronVision תאפשר למפקדי הכוחות לקבל החלטות בצורה מהירה יותר, בטוחה יותר ובוודאות רבה יותר, באופן שישפר את תוצאות הפעילות המשימתית".

קסדת אלביט למפקד טנק מרכבה

רואים דרך קירות הצריח

החוזי דרך הצריח

 זה מה שרואים. תמונת מסך.