גג התצפית בבניין המשטרה

גג התצפית

מן התצפית בגג בניין המשטרה, ניתן להשקיף על כל עמק איילון, המהווה את הגבול הצפוני של שפלת יהודה.

צפרות

פארק לטרון ממוקם בצומת בינלאומית למעוף הציפורים הנודדות. מיליוני הציפורים הנודדות חולפות פעמיים בשנה...

רקפות

פארק העוצבות

יער עוצבות השריון:
בשנים האחרונות, בין העצים ובצדו הצפוני והמזרחי של האתר, נבנה ומתעצם פארק עוצבות השריון - פארק האוצר בתוכו אנדרטאות הנצחה של עוצבות השריון שפעלו בשורות צה"ל. הפארק משתרע על פני שיפולי גבעה יפהפייה, במקום נגיש לכל.
לאחר מלחמת ששת הימים נטעה הקרן הקיימת לישראל יער של עצי מחט על פני כ-70 דונם משטח הגבעה. לימים עוצבה תוכנית הפארק בשיתוף קק"ל, ויש בה שטחים מאותרים ל-52 אנדרטות במקבצים אוגדתיים ולחטיבות עצמאיות. הפארק מאפשר לאנשי יחידות השריון, למוקירי זכרם של הנופלים ולכל מבקר בלטרון להביע כבוד וההערכה , וכן לבלות בו באווירה נוחה ונעימה.

בניין המשטרה בלטרון

בניין המשטרה

בנין המשטרה הינו אחד מסימני ההיכר הבולטים של יד לשריון.

ייעודו של המבנה: המבנה הוקם כדי לשמש משטרה ובית מעצר לאנשי ארגוני המחתרות היהודיות - ההגנה, האצ"ל ולח"י - בתקופת המנדט הבריטי. לצורך שימור צביונו האותנטי בעת שיקום המבנה לא תוקנו סימני פגיעות הכדורים והפגזים. הללו מוסגרו ושופצו.

מרכזת ערוכות מתחלפות

מרכז תערוכות מתחלפות

במרכז התערוכות המתחלפות ישנה חצר פנימית, בקומה השנייה של בניין המשטרה, מציגה בהיקפה תערוכות מתחלפות. הפטיו משמש גם כרחבה מקורה לקיום טקסים ולאירועים של עד 600 משתתפים.

מפת אתר יד לשריון

משחק התמצאות - טוטם

ערכות הניווט שיצרנו עבורכם יאפשרו לכם לצאת לפעילות ניווט עצמאית באתר יד לשריון. מגיעים לקופת האתר, רוכשים את הערכה ולאחר שקוראים את ההסבר בגב המפה בוחרים מסלול ויוצאים לדרך.