דבר מפקד חטיבה 7

"שבע-את פלדה רוגשת"

ציוני דרכה של חטיבה 7 ניכרים בכל שבילי הזמן והמרחב של מדינת ישראל. מלטרון ופריצת הדרך לירושלים, דרך נצרת, הגליל העליון, רצועת עזה וסיני, רמת הגולן ולבנון. בכל מלחמה בכל מבצע וכמובן שבפעילות המבצעית השוטפת בגבולות- חטיבה 7 נקראה למימוש משימת ההגנה על חירות העם בישראל ומדינתו.

ולא רק החטיבה הטביעה את חותמה בשבילים אלה, אלא גם המסע בשבילים הותיר את חותמו בחטיבה 7. ההיסטוריה של חטיבה 7 איננה רק מורשת מרשימה אלא היא תרבות וערכים, שנוצקו דרך לחימה ומבצעים, בתקופות של רגיעה ושל מתיחות, ערכים ותרבות שעמדו למבחן והתחשלו במשך 7 עשורים כמעט.

 

"שבע- את אדם של עשת"

חטיבה 7 היא ניצולי שואה שענדו טלאי צהוב שבועות ספורים טרם הצטרפו ללחימה בקרבות בן נון ובקרבות אחרים ומונצחים בתג החטיבה. חטיבה 7 היא אנשים ונשים, שגילם כיום הוא למעלה מ-80, שלחמו במלחמת העצמאות ואנו שבים ונפגשים עימם לציון הלחימה והרעות. חטיבה 7 היא לוחמים לאורך 7 עשורים, שמתרגשים בכל פעם שרואים את תג החטיבה על הכתף של חייל או חיילת החולפים בדרכם. חטיבה 7 היא עולים חדשים מכל התקופות ומכל הארצות. חטיבה 7 היא נוער לקראת גיוס הגאה להצטרף למורשת ולתרבות הזו ולפסגת הטכנולוגיה בישראל. חטיבה 7 היא למעלה מאלף אנשי מילואים הנכונים לקריאה ומקיימים אימונים שוטפים, חטיבה 7 היא מפקדים הרואים בשירות שליחות וזכות לקיום החירות של אזרחי ישראל במדינתם. אנשי חטיבה 7 מתקיימים בעבר, בהווה ובעתיד, מתחנכים לתוך תרבות החטיבה ומעצבים אותה.

 

"שבע-את החטיבה"

7 עשורים של לחימה על חירות ישראל יצרו בחטיבה 7 תרבות, DNA חטיבתי של נחישות, של קנאות למקצוע, של גמישות ושל תעוזה ומחשבה יצירתית. חטיבה 7 מקיימת בימים אלה את ההסבה למרכבה סימן  4- טנק מערכה עם יכולת גבוהה של עבירות, של קישוריות ושל אש. קליטת אמל"ח זה, כמו גם מערכות נוספות הנקלטות בפלס"ר ובגדוד ההנדסה של החטיבה מעלים את היכולת של החטיבה להתמודדות עם אתגריה המבצעיים, אך ליבת החטיבה הייתה ונותרה ערכיה ואנשיה.